18 Nisan 2024 Perşembe

Samsung 11300mAh PowerBank

İncelemelerimi takip ediyorsanız, daha önce kullandığım ADATA powerbankı hatırlamışsınızdır. ADATA yı kardeşime lazım olduğu için ona verdim. Ev iş arasında gelip giderken, en azından benim işim dört duvar arasında olduğu için powerbank ihtiyacım pek olmuyor.. İhtiyacım yok ama bu olmayacağı anlamına da gelmiyor tabi 🙂 .

Tıpkı öncekisi gibi bu Samsung PowerBankı da yolculuk öncesi aldım.. Bu sefer çok araştırma yapmadım. Fiyat kapasite oranı sonderece makuldu (55 Euro 2015 yılı sonlarında). Biraz daha yüksek kapasitede olanlar da vardı. Burada artık marka ön plana çıkmaya başladı. Ürün resimde görüldüğü gibi bir kutuda geliyor.

samsung-bp00

Ürünün üstü deri izlenimi veriyor. Not 3 ve 4 gibi modellerde görmeye alıştığımız bir desen. Kapasitesi gibi ağırlığı da biraz fazla 265gr. Biraz agır görünse de, sonderece kompakt bir yapıya sahip. Ceketinizin cebine v.s. rahatlıkla sığıyor.

samsung-bp01

Samsung External Battery Pack de en çok hoşuma giden özellik, saklanabilen şarj kablosu oldu. Çok iyi düşünülmüş. ADATA da cebinizde ayrıca kablo da taşımanız gerekiyordu. Çok fazla PowerBank inceleme ve kullanma fırsatım olmadığı için sadece ADATA ile kıyaslama yapabiliyorum maalesef..

samsung-bp04

Kullandığım süre boyunca memnun kaldım diyebilirim. Şu anda Samsung S6 kullanıyorum ve neredeyse 4 defa telefonu şarj edebiliyor.. Nasıl test ettiğimi anlatayım isterseniz. Yola çıkmadan önce PoweBankı tam şarj ettim. Yolculuk süresince hiç ihtiyaç duymadığm için kullanmdım. Eve geleli bir hafta oldu ve bu makaleyi hazırlamak için telefonu şarj etmeye başladım.

samsung-bp02

Telefonun şarjı gün sonunda  %18-25 seviyelerine düşene kadar kullanıldı. Telefon her gece saat 12 civarlarında PowerBanka bağlandı ve sabah 7 civarlarında şarjdan çıkarıldı. 3 gün boyunca telefon her sabah tam şarj olmuş vaziyette şarjdan çıkarıldı. 4.günün sabahı telefon %74 şarj olmuştu.

samsung-bp05

PowerBankın bir hafta boyunca boşta beklediği ve test süresi boyunca ki bir hafta bekleme ile beraber neredeyse 12 gün hiç şarj görmediği de düşünülürse bence çok başarılı. Cihazın teknik ve genel özelliklerinden bahsedecek olursak.

 • 11,300mAh 42,72Wh kapasiteye sahip
 • 5v – 2A ile şarj oluyor
 • 5v – 2A ile şarj edebiliyor
 • Aynı anda 2 cihazı şarj edebilirsiniz
 • Şarj süresi biraz uzun, tam saat tutmadım ama 6-7 saat kadar sürüyor şarj olması (Adaptöre göre değişir)
 • Cihazın kutusundan şarj adaptörü çıkmıyor
 • Şarj olma ve şarj etme sırasında ısınma probleri yok. ADATA şarj ederken aşırı ısınıyordu.

samsung-bp07

Aklıma gelenler bunlar.. Almyı düşüneniniz varsa, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Çok başarılı bir cihaz diyebilirim.. 11300 ve 8400mAh versiyonu ve farklı renk seçenekleri mevcut.Türkçe kullanım klavuzu var. Kitapçığa göre şarj süreleri

 • 5V-2A = 7-8 Saat
 • 5V-1A = 11 Saat
 • USB = 20-24 Saat
cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. Merhaba. Cihazı yeni satın aldım. ilk Sarj etme sürem 10-12 saat arasıydı. Note-5 kullanıyorum 3 kerede telefonumu sarj edebldim. Fakat cihazı ikinciye sarj etmek istiyorum 11 saattir 1 tane led ışık doldu. farklı cihazlarlar denedim farklı prizler denedim fark yok. Ve bu cihazı 2. değiştirisim. Yorumları okuyorum herkes bu sorunu yaşıyor genel bir sıkıntımı var acaba? Ürünü değiştrmeye yüzüm kalmadı artık 🙁

  • Normal bir sarj aletiyle deneyin bence. S6,S7,Note5 bunlar hizli sarj adaptorleri ile geliyorlar. Ben standart samsung 5v 2a adaptor ile kullaniyorum. Telefonumu da ayni adaptor ile sarj ediyorum. Simdilik bir problem yasamadim…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler