24 Şubat 2024 Cumartesi

Kingston HyperX Fury 120GB SSD

Kingston markasını bilmeyen az kişi vardır herhalde. Satış stratejisi mi yoksa yeniden yapılanma mı tam olarak bilemiyorum ama yine Kingston üretimi olan Fury ürünleri kingston ürünlerine göre bence bir adım önde.. Bugün bir arkadaşım için aldığım Kingston Hyperx Fury 120gb SSD diski inceleme fırsatı buldum.

Öncelikle neden kingston seçtiğimden bahsedeyim? Cevap basit, ucuz. Normalde ssd konusunda samsung favorimdir ama maalesef iş biraz acildi. Samsungu beklemek için pek zaman yoktu.
Mağazada alabileceğim 2 ürün mevcuttu. Kingston v300 ve hyperx fury. Fiyatlar aynı ama performans farklı. Kingston v300 hakkında tecrübem var.. Kutu üzerinde uçuk rakamlar görürseniz sakın aldanmayın. Mutlaka resmi sitesine girip inceleyin..  Kutu üzerindeki rakamlar genelde ürün gamı içerisindeki max performansı gösteriyor diyebiliriz.. Yani 60gb lık ürün 100mb/s performans gösterirken 500gb ürün 520mb/s şeklinde performans gösterebilir.

Bakalım bizim ürünümüzde durum ne.

fh12001

Ürün resimde de görüldüğü gibi satılmakta.. Belki baska ülke ve bölgeler için farklı bir paket ile de sunulabilir. Kutu içi standart sayılabilir.

fh12003

120GB SSD disk, HyperX çıkartması ve kalınlık artırıcı ilave aparat. Bu aparatın çıkması bir artı sayılır. Bazı modellere maalesef sunulmuyor..

fh12002

Disk konusunda bahsedilecek fazla birşey yok 🙂 . Tabi performansı dışında. Biraz önce de bahsettiğim gibi malesef kutu üzerindeki okuma yazma değerleri ile gerçek değerler birbirini tutmuyor.

Kutu üzerinde 500mb/500mb okuma ve yazma hızından bahsedilmiş.. Ama ne yazık ki kutu yalan söylüyor. Almadan önce yapabileceğiniz Kingstonun resmi sitesini incelemek. 120GB Fury HyperX ürününün okuma yazma hızı görüldüğü gibi kutuyla uyuşmuyor..

fh12005

500mb/s okuma yerine 420mb/s okuma ve 500mb/s yerine 120mb/s yazma değeri verilmiş.. Okuma değeri tatmin ediyor ama yazma değeri maalesef çok düşük. Bilemiyorum ama en azından 480GB versiyonunun yazma performansı daha iyi olmalıydı.. Neyse lafı uzatmayalım. Bakalım biz nasıl bir performans elde etmişiz..

fh12004

Sitesinde bahsedilen değerleri yakalamış ve hatta biraz geçmişiz bile.. Siz siz olun kutu üzerindeki rakamlara herzaman güvenmeyin.. Mutlaka resmi sitesinden araştırıp öyle alın.. 😉

cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler