24 Temmuz 2021 Cumartesi

Samsung Galaxy S5 (SM-G900F)

s504

Resimde de görüldüğü gibi artık şarj kısmı kapalı.. Bilmeyenler için birkere daha söyleyeyim cihaz IP67 Standardını destekliyor. Doğal olarak da su ve toza karşı korunması için kapak ile usb bağlantısı izole edilmiş.

s505

Eh toz ve suya karşı dayanıklı fakat tanıtım sırasında samsungun açıklamasını da unutmayalım. Suya karşı dayanıklı fakat sudan uzak tutun : ) . Bu konuda daha başarılı olan Sony Z2 ve Z1 IP58 standardına sahip.
IP standardına ilk rakam toz, ikinci rakam su koruması demek. ve en yüksek rakam en iyisi.

IP standardında Max değer IP68.  Sony ve samsungu kıyaslarsak
Sony IP58
5- Toza karşı koruma : Toz zerreleri, cihazın normal işleyişini engelleyecek, güvenliğini bozacak şekilde cihazın içine giremez
8- Sürekli suya batırmanın etkilerine karşı koruma : Cihaz, kullanıcı ile üretici arasında daha önceden anlaşma yapılan şartlarda -ki bu şartlar 7 numara için olan şartlardan daha ağırdır- sürekli olarak suyun altına batırılsa bile cihaza zarar gelmez.

Samsung IP67
6- Toz Geçirmez : Toza karşı tam koruma
7- Geçici olarak suya batırılmanın etkilerine karşı koruma : Cihaz, Standard basınç ve zaman şartlarında suyun altında 1 metre mesafeye kadar geçici olarak batırılsa bile cihaza zarar gelmez

s512

Yukarıda resimde görüldüğü gibi koruma sağlaması için kapak üzerinde lastikten bir bant var. Bu bant pil. sim kart ve micro sd karın etrafını sararak izole ediyor.

Bukadar bilgi yeter sanırım : )

s507

s508

s509

cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler