24 Şubat 2024 Cumartesi

One For All URC 7130 Uzaktan Kumanda


Bugün biraz araştırma yaptım.. Ev elektronik alet ile dolu. DVD, Uydu, TV, Media Player derken masa üstü kumandadan geçilmez oldu. Aslında Philipsin bir modelini beğendim ama sipariş vermem gerekiyordu ve 50 Euro civarındaydı.
Internette Logitech ürünlerini de övüyorlar, aslında ben de logitech ürünlerini severim fakat alabileceğim bir yer yoktu. Daha doğrusu yakın zamanda elime ulaşmayacaktı.
Neyse mağazada gezerken kumandalar arasından One For All urunleri dikkatimi çekti. Maalesef ürün çeşitliliği çok yoktu.
URC 7130 modeli 3 cihaza kadar destekliyordu (8 cihaz destekleyen modeli de vardı ama tipi hoşuma gitmedi)

Diğer modellere de baktıktan sonra 7130 modelinde karar kıldım. Fiyatı da çok değildi 10 Euro. Çalışmazsa cebimizde 10 Euro daha az para olacaktı 🙂

Kumanda gördüğünüz gibi oldukça şık. tuş takımı yumuşak ve kolay basılıyor. Arka kapak dikkatinizi çekmiştir, kumandaya göre biraz büyük kalıyor alışılmışın dışında..

Eh nedeni belli. Cihaz 4 tane ince pil ile çalışıyor… 4 pil? Biraz fazla gerçekten. Üretici verilerine göre bu sayede 12 ay pil ihtiyacı duymadan kumandayı kullanabileceksiniz..

Peki özellikleri neler?
1- 3 Cihaza kadar destek
2- Otomatik cihaz arama
3- Cihaz listesinden el ile cihaz kaydetme
4- TV fonksiyonu ile aynı anda 2 cihaz kullanabilme

Sanırım en büyük eksikliği kopyalama yada öğrenme fonksiyonunun olmaması. Kumandayı aldıktan sonra biraz araştırdım. Bir üst modeli 4 cihaz destekleyen modeli aynı zamanda oğrenebilme yeteneğine de sahipmiş ama maalesef elimizde yoktu..

Cihaz samsung, panasonik, sony, philips ve benzeri bilinen markaları destekliyor. Listesinde olmayan cihazlari, cihaz arama yöntemi ile arattırabiliyorsunuz. Uydu alıcısını bu şekilde buldum.. Listede bulsatcom yoktu..

Hoşuma giden diğer bir özellik TV fonksiyonu veya tuşu. TV ve uydu alıcısını kaydettiğinizde. TV tuşuna bastığınızda sesi televizyondan, kanalları uydu alıcısından değiştirme imkanına sahip oluyorsunuz.

Benim gibi TV nizi otomatik kapamaya ayarladıysanız ve her iki saatte bir tuşa basmanızı istiyorsa bu çok işinize yarayacak…

Eh macro özelliği ile farkli özellikler de atanabiliyor ama okadar derinlere inmedim…

cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler