11 Aralık 2023 Pazartesi

Samsung Galaxy S3

galaxys3
Uzun zamandır birşey yazmıyorum ve yaklaşık 6 aydır da Samsung Galaxy S3 kullanıyorum. Genelde yeni birşey alır almaz yazıyorum ama bu sefer biraz geç oldu… Telefon eskidi..
Meraklıları eminim benim gibi çok fazla araştırmış, birsürü yazı video izlemişlerdir.. Ben yine de ufak tefek birşeyler yazayım..

s31

Telefon yukarıda solda gordüğünüz kutu ile geliyor. İçinde Şarj aleti, kulaklık, USB kablosu ve kulaklık ucları var.
Telefonu 600Euro ya 12 taksitle 6 ay önce aldım. Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.
Hız, görüntü kalitesi, ergonomisi, resim kalitesi benim çok hoşuma gitti. Almadam önce HTC One X ile tereddütte kalmıştım.. Diğer sitelerde yapılan testler neticesinde Pil ömrü ve ekran kartı avantajı yüzünden Samsungu tercıh etmiştim.

Eger yakınlarda telefon almayı düşünüyorsanız S3 güzel bir seçim.. Gerçi HTC daha çok hoşuma gitmişti ama ben alırken HTC One X+ daha çıkmamıştı.. Hala telefon aladıysanız ve ımkanınız varsa bence biraz daha bekleyin. Yeni QuadCore 1.7/2GHz işlemcili 2GB Ram li telefonlar yolda..

s32

Neyse biz devam edelim. Telefon hızı çok iyi. testlere gore 10 saat video izleyebiliyorsunuz. HTC de yanılmıyorsam bu rakam 5-6 saat civarıydı. Bunda samsungun Super AMOLED ekranın etkisi büyük tabiki. Telefon 1.4 QuadCore işlemciye sahip, 8 MPixel camera, 2100mA pile sahip. GPS,WiFi,3G Data sürekli açık halde pili neredeyse 24 saat dayanıyor. Sabah  7 den akşam 23 e kadar konuşmaya baglı olarak kalan şarj %45-60 arasında degişiyor. (Bu hesaba göre 24 saati de geçiyor ama sonuçta ertesi gün yine iş var mecburen şarja takmak icab ediyor)

s33

Telefon kullanımına gelirsek, tek el ile kullanmak zor. Ekran 4,8″ parmaklar yetişmiyor. Mecburen 2 el ile kullanmak gerekiyor. Ekran hassasiyeti güzel.. Yaklaşık 2 ay kılıfsız kullandım ç,z,lme v.s. ile karşılaşmadım.. GorillaGlass koruma gerçekten etkili!!

AMAAAA

Kasa konusunda maalesef Samsung Galaxy S3 sınıfta kaldı.. 600Euro değerinde bir telefonun kasasının daha saglam olması gerekıyordu.. 1 aylık kullanım sonucunda, cepte taşıma hatırası olarak kasada çatlaklar oluştu.

s34

s35

Telefonu alacak/almayı düşünenler hemen bir de saglam deri bir kılıf alsınlar..

Telefonun kasası dışında benim canımı sıkan veya rahatsız eden bir durumu yok. Belkide hala piyasanın en iyi ve en hızlı telefonlarından birisi…

 

cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler