11 Aralık 2023 Pazartesi

V 1.13.1 Takvim Görevleri

Little Takvim Görevleri

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba !! 🙂

Açıkçası ara ne kadar uzun bilmiyorum ama ,oyuna o kadar güncelleme ve yenilik geldi ki, ilk yazım artık yeni katılımcılara ne kadar fayda sağlar bilemediğimden, tekrar bir şeyler yazsam fena olmaz dedim. Oyunu tekrar en baştan ele almayacağım daha çok belli konular halinde, kısa yazılarla sizleri bilgilendirmeye çalışacağım..Şimdiden herkese iyi oyunlar..

 

Öncelikle V 1.13.1 ile oyuna bambaşka bir boyut geldi. Oldukça kapsamlı bir güncelleme paketi ile siz Little Empire severlere sunulmuş.Benim en çok dikkatimi çeken ve hoşuma giden güncelleme Günlük Takvim Görevleri‘nde yapılan değişiklik oldu artık günde 2 Mojo kazanmak  daha kolay ayrıca yanına 1 Magic Spar ve 5 adet Kum Saati de eklemişler.

screenshot_2013-01-05_1350 copy

  • Yukarıda da gördüğünüz gibi bir puan cetvelimiz ve 4 adet sandığımız var .Puan topladıkça bunları sıra sıra açabiliyoruz.Şimdi sırasıyla bunları tanıyalım.

 

1.Normal Sandık(Normal Chest) 

Normal Chest

2.Kalite Sandık (Quality Chest)

Kalite Sandık

 

3.Süper Sandık(Superior Chest)

Süper Sandık

4.Lüks Sandık(Luxury Chest)

Lüks Sandık

 

Sandık tanıtımımız bittikten sonra, gelelim bunları açmak için tamamlamamız gereken görevlere.Toplamda 10 adet Görevimiz var. Bunların 9 tanesi sabit. 10. Görev ise her gün değişiyor.Şimdi 10 görev deyince gözünüz korkmasın her biri bir birinden kolay 🙂

1.First Look (+10p)

Bu görev en kolayı,takvim görevlerine bir bakış atmanız yeterli 🙂

2.Basic Training (6×5=+30p)

Bu da oldukça kolay, gün içinde 6 kere asker üretimi yapıp, sonra bu üretimleri  toplamanız yeterli . Her bir üretim-toplama olayı 5 puan değerinde, bu döngüyü 6 kere tekrarladığımızda,  görevde maksimum değer olan toplam 30 puanı elde edebiliyoruz.

3.Harvest Gold ( 10×2=+20p)

Bu görevi tamamlayabilmek için altın madenlerinizden toplamda 10 kere ürün toplamanız gerekiyor. Her bir üretim toplama için 2 puan kazanıyoruz.

4.Harvest Cyrstal (10×2=+20p)

Altın için ne dediysem kristaller içinde o geçerli

5.Victory in Arena (50×2=+100p)

Arenada gün içinde 50 galibiyet alırsanız 100 puanı cebe atmış alıyorsunuz. Her bir galibiyetiniz için 2 puan değer biçilmiş.

6.Invade Another Empire (3×10=+30p)

Başka imparatorluklara saldırılar düzenleyin.Başarılı olma zorunluluğu yok o yüzden sadece teşebbüste bulunmanız yeterli 🙂 Her bir sefer 10 puan değerinde .Gün içinde üç sefer düzenlemeniz 30 puan için yeterli.

7.Speed Up Your Production (20×10=+200p)

Üretimlerinizi hızlandırın . her bir hızlandırma 10 puan değerinde ve bize günde 20 kere hızlandırma hakkı tanınmış. Yani sadece bu görevle günde 200 puan toplayabiliriz.Yalnız bu görevde ufak bir püf nokta var. Hızlandırma olayını ister mojo harcayarak ister kum saati kullanarak yapabiliyoruz.Kum saati kullanmak daha mantıklı çünkü zaten tüm sandıkları açtığımızda 8 adet kum saati kazanacağız. Yani gerçekte maksimum 8 kere hızlandırma yapabiliriz eğer günüz zararla kapamak istemiyorsak buda 80 puan eder.Kum saatini kullanırken de dikkatli olmalıyız. Tavsiyem 15 dakikadan uzun süreli üretimlerde  hızlandırma yapmayın. Çünkü bir kum saati 15 dakika zamanı öne alabiliyor daha fazla sürelerde sistem otomatik olarak hızlandırmak istediğiniz süre ne kadarsa eş değeri kadar mevcut  kum saatinizi kullanmayı öneriyor.Birden fazla kum saati harcıyorsunuz ama sadece bir kere hızlandırma yapmış sayılıyorsunuz o yüzden kısa süreler için kullanın.

  • Örneklemem gerekirse;

Hızlandırma

  • Yukarıda gördüğünüz üzere 8:48 lik bir üretim sürecim var.Bu süreyi anında bitirmek için Speedup‘ı seçiyorum

hızlandırma2

 

  • Burdan kum saatini seçiyoruz . 16 tane kum saatim var.Gani gani kullanmaya devam 🙂

hızlandırma3

  • Hızlandırmak istediğim zaman dilimi için 1 kum saati yeterliymiş . Tamam diyoruz ve böylece hızlandırma görevini bir kere yapmış oluyoruz.10 puan cepte 😉

8.Help Your Friend Speed Up Production (+20p)

Arkadaş listenizden birisinin köyüne giriyorsunuz ve kum saati arıyorsunuz . Bir kum saatine tıklamanız yeterli ve 20 Puanı hanemize yazdırıyoruz

kum saati

 

9.Take On Adventure Mode ( 22×5=+110p)

Her bir köy maçınız 5 puan değerinde ama bildiğiniz gibi günde 12 maç yapma hakkımız var fazlasını yapmak istersek  5 mojo ödememiz gerekiyor . Bu görevde Mojo harcamadan alabileceğimiz puan, 12 maç yaptığımız takdirde 60 la sınırlı

köy maçları

 

10.Her gün yenilenen görev (+30p)

Burda bana güncellemeden beri denk gelen görevlerin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatıcam.

a.Publish Your Empire

Bu görevde köyümüzün fotoğrafını herhangi bir arkadaşımızla paylaşıyoruz

publish copy

 

Sonrasında Whatsup,Viber gibi herhangi bir uygulama ile fotoğrafı bir arakdaşınıza gönderin 🙂

b.Send an Invitation

Bu görevde önce avatarımıza tıklıyoruz.Sonra çıkan ekranda inovasyon kodumuza tıklıyoruz sonra ”Send Invitation Code” diyoruz. Böylece gene seçtiğimiz bir arkadaşımıza bir nevi referans kodu göndermiş oluyoruz. Eğer oyuna başlayacak kişi bizim kodumuzla giriş yaparsa hem o hemde biz hediyeler kazanıyoruz.

inovation

 

c.Assist Your Friends

Buda oldukça kolay bir görev . Arkadaş listemizde bulunan bir kişinin köyüne girip kalesindeki ”Aid Defense” simgesine tıkladıktan sonra arkadaşımızın savunmasına bir kaç adam bırakmak yeterli sonra istersek bu adamları çekebiliriz.

aid defense

 

d.Vengeance

Bu görevde intikam alıyoruz arakdaşlar.İster kendi kafesemize tıklayıp ”Your Rivals” listesinden daha önce bize saldırmış birisiyle ödeşiyoruz ..yada arkadaşımızın köyüne girip aşağıdaki kuru kafa sembolüne tıklayıp , merak etme kardeşim kanın yerde kalmayacak diyebiliriz. 🙂 Bu görevde de teşebbüs etmemiz yeterli saldırımızın başarılı olma zorunluluğu yok.

kafes

Evet arkadaşlar şimdilik 10. madde de karşılaştığım görevler bu kadar yenileri çıktıkça gene bu yazı üzerinden güncelleme yapacağım.

Şimdi genel bir puan toplama yaparsak toplamda bu görevlerde yatan 570 toplanabilir puan var ve bunlardan sadece 360 ‘ını toplamak sandıkların hepsini açmak için yeterli.Buda bize oldukça esneklik tanıyor istemediğimiz görevleri es geçebiliyoruz. yada istediğimiz kadar yapabiliyoruz.Herkese kolay gelsin..

Unutmadan da söyleyeyim Takvim görevleri gece 02:00 dan sonra yenileniyor.!!!

Sorularınızı ve merak ettiklerinizi yorum kısmından dile getirebilirisniz.

Herkese iyi günler 🙂

 

 

Önceki İçerikOrient TD-0900B
Sonraki İçerikSamsung Galaxy S3

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler