11 Aralık 2023 Pazartesi

Nokia E6 Türkçe Dil Yükleme

E6 da product code değiştirmeyi daha bulamadım. Telefonu da inglizce kullanmaktan sıkıldım. Birçok kişinin kullandığı ama benim şimdiye kadar kullanmadığım bir yöntemi denemeye karar verdim.
İsterseniz neler gerekli bir bakalım:
1- Nokia Data Package Manager Lite : Nokia Yazılımını indirecegimiz program.
2- Phoneix : Bu da nokia yazılımını yükleyeceğimiz program.

Eveeeeet liste bayağ bi kabarıkmış 😛 . Neyse biz kaldığımız yerden devam edelim. Yapmamız gerekenler oncelikle bu verdiğim yazılımları indirmek ve bilgisayarınıza kurmak! Ben Win7 x64 de denedim kullandım ve inglizce olan yazılımı türkçeye çevirdim.

Not : Yazılım yüklemek riskli bir iştir. Elektrik kesintisi, telefonunuzun pilinin bitmesi, bilgisayar ile telefon bağlantısının kopması veya yüklediğiniz yazılımın sorunlu olması v.b. nedenlerle telefonunuz açılmayabilir!!!!

Programları yüklediğinizi varsayıyorum. Maddeler halinde ilerleyelim bakalım..

1- Nokia Data Package Manager Lite Programını çalıştırıyoruz. Product type yazan yere RM-609 (*#0000# ile telefonunuzun türünü öğrenebilirsiniz) yazıp search tıklıyoruz.

2- RM-609 ile ilgili sonuçlar karşımıza geldi. Burdan türkçe versiyonlardan telefonunuza uygun olanını seçiyorsunuz (3) (White, Black gibi) ve Download a tıklıyorsunuz (4)
Burda önemli bir nokta daha var. Seçeceğiniz yazılım versiyonu telefonunuzla aynı veya telefonunuzun yazılımından yüksek olmalı!!!!! Telefonunuz v22 ve siz v21 yüklemeye çalışırsanız sorun yaşarsınız!

3- Dosyayı indirdik. Ama nereye? File/Preferences kısmından dosyanın kayıt yerini öğrenebilirsiniz.

Bizimkisi D sürücüsünde saklıymış

Mozilla FireFox da Resimleri daha yakından görmek için resme sağ tıklayıp Resme Bak  seçebilirsiniz..

Önceki İçerikNokia E6 Yeni yazılım v025.007
Sonraki İçerikSony DAV-DZ 740
cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

32 YORUMLAR

 1. Sağolun cüneyt hocam dediğiniz gibi oradan indirdim sonrada phoenix ile telefona yükledim türkçe oldu 🙂 teşekkür ederim böyle bir şey hazırladığınız için.

 2. nokia data package manager den firmware dosyası yüzde 75’e kadar geliyor sonra yeşil olan çubuk kırmızı oluyor ve hata veriyor 75 ten öteye gitmiyor sonra baştan başlattım yüzde 57 den tekrar başladı ve yine 75 te durdu. sonra kapattım açtım programı indirmek istediğim dosyanın karşısında yüzde 100 yazıyor tamamlanmış yani. Fakat phoniex teki işleme geçtiğimde aynen sizin yazdığınız hatayı alıyorum dolayısıyla yapamadım.

 3. Bazı sorunlar dolayısıyla bilgisayarı yeni açabildim,tam anlamıyla bozuldu telefon sadece bikere titriyor öyle kalıyor ve ekrana dahi görüntü gelmiyor.
  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 4. Evet kopyaladım ama malesef bir sonuca ulaşamadım.

  O hataya ok dedikten sonra DP1.0 or DP2.0 was found for the product,or the product cannot be identified
  hatası alıyorum.

  • product klasoru icine rm-609 klasorunu atiyorsunuz degil mi? rm-609 klasoru icinde de e6 yazilimi olmasi gerek. alt klasor v.s olmamali..

   ikinci bir durum. indidiginiz yazilim kac mb? bendeki 17 dosyadan olusuyor ve 570 mb

 5. The Data-package for the product was found from several directories set in the search path.This is an eror condition and not allowed.Fix the stuation and try again.
  Directories and the format of the data-Packages:

  Diye bir hata alıyorum 9. işeme gelince yardım lütfen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler