24 Şubat 2024 Cumartesi

R/C Helikopter

Bir gün (23 Nisan’da) yolda kız arkadaşımla yürürken, içimden bir  ses ; önünden geçmekte bulunduğumuz Migros’a girmem gerektiğini söyledi. Hatta kız aradaşım : ” Neden Migros’a giriyoruz ” dediğinde ” Bilmiyorum ama girmeliyiz” diye cevap vermiştim…. 🙂

23 Nisan nedeniyle tüm oyuncaklarda %50 indirim varmış…Yoğun bir kalabalık RC helikopterlerin önünde dizilmiş, herkes eline birer tane helikopter almış, inceliyor. Sonra sürü psikolojisi bende bir tanesini aldım. ( sonuncusunu….:) ) baktım kimse elindeki helikopteri yerine koymadı aldı gitti…… Sonra bende alayım dedim bari…. 20 TL bir şey zaten… aslında içten içede hep merak ediyordum.Çocukluğumda böyle şeyler yoktu.Gençliğime denk geldi..:)

Hemen eve geldim. deneyecektim ki pili yok , 6 tane pil istiyor kumanda. diyeceksiniz ki bir kumanda ne yapacak 6 tane pili… Malesef helikopter kumandadan şarj oluyor….bu çok can sıkıcı bir özellik ondan bende biraz kaliteli olsun diye DURACELL pil aldım . Yaklşık bi 20-15-25 dak.(karar veremedim ne kadar şarjda kaldığına….) şarjda kaldıktan sonra. artık denemeye hazırdım… 🙂

Şimdi biraz helikopterden bahsedelim. Kaliteli sayılabilecek modellerden çift pervaneli,Gyrolu, kumadada denge ayarı var bu öne çıkan özellikleri…..

Hiç daha önce kullanmamış olanlar için kısacık öneriler yapayım en azından benim kullandığım model için;

1- İlk olarak helikopteri belirli bir yükseklikte tutmaya çalışın

2-Sonra denge ayarını kullanarak helikopterin kendi etrafında mümkün olduğunca yavaş dönmesini sağlayın(Not: ne yaparsanız yapın helikopter kendi etrafında muhakkak dönecektir sabit aynı yöne bakarak asılı kalmıyor.)

3-Şimdi en zor kısım helikopteri istediğiniz yöne göndermek.Bunun için tam gaz ileri yapın ve helikopterin kendi etradında dönme yönünün tersinde hafif içgüdüsel dönüşler yaptırarak belli bir yönde burnunun sabit kalmasını sağlayın.

Helikopteri kullanmak son derece eğlenceli…. sadece 3-5 dakika uçurabiliyorsunuz. ama full konsantre olduğunuz bir 3-5 dakika  o yüzden son derece yeterli geliyor en azından öğreninceye kadar.

Dayanıklılığa gelirsek; son derece dayanıklı, parça kırılması olmadı hiç. Tabi sayısız kez düştü çarptı filan… muhtemelen bunlarda sizin başınıza gelecek.Sadece şu an ileri ve geri hareket etmesini sağlayan pervanede temassızlık var her zaman çalışmıyor… 🙁

NOT: Kız arkadaşınızı da bu eğlenceye dahil edebilirsiniz. o da ilk başta ”çocuk musun sen ? hala bunlarla mı oyuyorsun” derken ”ÇOK EĞLENCELİYMİŞ” diyebilir. ona sadece helikopteri havada sabit tutmasını söyleyin. Yön tuşları sizde kalsa iyi olucak….

Hepinize iyi günler….. 🙂

20 Mayıs 2011 – Güncelleme ———————————————-

Birkaç ağır düşüşten sonra artık arka pervaneyle olan bağlantıyı tamamen kaybettimm…..Şu an sadece yükselip alçalabiliyorum… 🙁

DURACELL pillerin iyi performans sağladığını söyleyebilirim rahatlıkla……Hala bitmediler…

Related Articles

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler