11 Aralık 2023 Pazartesi

OVI ile kendi uygulamani yarat

Nokia, blogdan tweet’lere ve kişisel web sitesine, internette yaratılan tüm içerikleri birer mobil uygulamaya dönüştürme imkanı veren Ovi App Wizard aracını Türkiye’de de kullanıma sunuyor. Yeni Nokia çözümüyle, kişisel web içeriklerini birkaç adımda milyonlarca kullanıcıya ulaştırmak mümkün.

Yeni Ovi App Wizard sayesinde, internette içeriği olan herkes sadece birkaç dakikada uygun ve erişilebilir bir mobil uygulama yaratabiliyor. Böylece içeriklerini milyonlarca kişiye ulaştırabiliyor.

Birkaç adımdan oluşan Ovi App Wizard çözümü, uygulama yaratmayı son derece kolaylaştırıyor. Hiçbir programlama bilgisi gerekmiyor ve kayıt ücreti ödenmiyor. Yaratılan uygulamalar Ovi Mağaza’ya yüklenerek çok geniş bir mobil kullanıcı kitlesine ulaştırılabiliyor. Ayrıca, bu çözüm sayesinde bloğunuzun kaç kez görüntülendiği de takip edilebiliyor.

Nasıl kullanacaksınız?

Sizin için bir uygulama da hazırladık. Şimdi nasıl yapılıyor anlatmaya çalıiacağım.

1.http://appwizard.ovi.com/web_nokia/signIn.jsp Linkine tıklıyoruz ve aşağıdaki sayfa karşımıza çıkıyor.

Get Started e tıklayıp artık ovi uygulamamızı yapmaya başlayabiliriz

2. Get Started e tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir sayfa karşımıza çıkacak. 1 yazan yere siteniz varsa sitenizi, takip ettiğiniz bir haber portalı v.s. varsa onun rss bağlantısını ekleyebilirsiniz. Biz tr-kaynak.com yazdık 🙂 ve Preview e tıkladık. Tıklar tıklamaz yan taraftakı Nokia penceresinde telefondan bağlandığımızda nasıl görüneceği gosterilmekte. Alt kısımda 3 alan daha var, buraya da twitter, youtube gibi linklerinizi ekleyebilirsiniz

Neyse gerekli bilgileri girdikten sonra Next step tıklayıp devam ediyoruz..

3. Linkimizi girdikten sonra kariımıza düzenleme menüsü gelecek, burdan logo gibi görsel öğeleri ekleyebilir görünümü değiştirebilirsiniz. Eklenecek resim veya logolar ile ilgili bilgiler sitede verilmekte (uzantı ve boyutları)

Gereki düzenlemeleri yaptıktan sonra Next step deyip yine devam ediyoruz.

4. Düzen menüsünden sonra karşımıza kayıt sayfası gelecek iki kutucuğu işaretledikten sonra Continue diyerek devam ediyoruz

5. Kayıt sayfasında istenilen bilgileri giriyoruz. Zorunlu olan alanlar * isareti ile gösterilmiş. Ben 4. maddedeki Publısher account for Ovi Store  kısmını isaretlemeden yaptım..

Accept terms and register tıklayıp devam ediyoruz.

6. Açılan sayfada reklam gosterebilir siniz, ben kullanmadım doğrudan geçtim..

7. Birsonraki sayfada uygulamanın daha rahat bulunması için meta keyword, logo, uygulama ismi, kategorisi v.b. ayarları yapıyoruz..

8. Devam dedikten aşağıdaki sayfa karşımıza çıkacak ve mail adresimize bir doğrulama maili gönderilecek.

9. Emailimize gelen linke tıkladıktan sonra yukarıda 5. maddede girdiğimiz email ve şifremizle giriş yapacağımız sayfa karşımıza gelecek.

10. Giriş yaptıktan sonra uygulamamız karşımıza gelecek.
Edit ile düzenleme yapabilirsiniz
View emulator ile telefonda nasıl görüneceğine bakabilirsiniz
Install ile telefonunuza yükleyebilirsiniz
Submit Ovi Store butonuna tıklayarak da OVI mağazasında paylaşabilirsiniz.

Biz install diyoruz ve uygulama linkini telefonumuza girip uygulamamızı indiriyoruz

Uygulama linkimiz:  http://appwizard.ovi.com/get.jsp?pp=476e06
Not: linke telefondan girmeniz gerekmekte PC den islem yapamıyorsunuz.

Kolaygelsin….

cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

6 YORUMLAR

 1. Uygulama Ovi Store’daki yerini aldı, onaylandıktan sonra gün içerisinde geliyor oviye anlaşılan, ilginize ve anlatımınıza tekrar teşekkürler 🙂

 2. Uygulamayı yayından kaldırma talebi gönderdim, yeniden yaptım herşeyi. 24 saat içinde onaylanıpta yayınlanmaya başlanırsa buradan sonucu yazacağım, tekrar teşekkürler ilginize Sayın Yetkili.

 3. İlginize ve bu kadar hızlı yardımcı olmaya çalışmanıza çok teşekkür ederim. Eğer vaktiniz varsa ovi hesabına ait kullanıcı adı ve şifreyide gönderebilirim (mail adresim sizde var bana ulaşabilmeniz için)

  Gelen mailde uygulama kullanılabilir yazıyor ama anlamadım nerede hata var, submit linkide çıkmadı, direk resimdeki gibi gözüküyor menü.

 4. Merhaba sayın Yetkili,
  Sitemizi belirttiğiniz gibi ekledik ama anlam veremediğimiz bir hata var.
  http://i53.tinypic.com/dei5k.jpg
  Gelen mailde de kullanılabilir olduğu yazmakta uygulamanın, acaba nerde hata var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  ilker
  Butun asamalari tek tek yaptiniz herhalde? Publish ovi store isaretlediyseniz, uygulama genelde kontrolden gecirilip oyle konuluyor. uygunsuz bireyler varsa kaldiriliyor.
  bir deneme de ben yapip sorun yasayip yasamadigimi soylerim..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler