18 Nisan 2024 Perşembe

Canon ixus 200 is

Amatör, kullanımı kolay, malum büyüklerimiz de kullanacak ekranı büyük, olmuşken de kaliteli bir makine olsun dedim. Fazla birsey istemedim herhalde 🙂 sonunda ixus 200 is de karar kıldım..

Ixus 200 is canonun ilk dokunmatik ekrana sahip modeli. Makine enteresan bir özelliğe de sahi ( Touch Auto Focus ) Ekra üzerine dokunarak istediğiniz objeye odaklama yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayriyeten yüz tanıma, kapalı göz uyarısı gibi özellikler de mevcut..

12 Megapixel , 4000×3000 max çözünürlülüğe, f2,8 geniş açı bir merceğe, 3.0″ ekrana  sahip. Wide Screen fotoğraf ve video çekebilir, HDMI çıkışı ile televizyona bağlantı kurabilirsiniz.

1000mAH pil ile 250 adet resim çekebilirsiniz (Denedim),  Makine ile birlikte HDMI, AV kablo, CD, kullanım klavuzu, şarj makinası, kol askısı verilmekte (Bisey unutmadım umarım 🙂 ) . Maalesef SD kart verilmiyor. SD ve SDHC lartları Ixus 200is kullanabilirsiniz

Çekim Kalitesine gelince
Malum zevkler renkler tartışılmaz 🙂 ama AUTO modda resimler biraz daha beyaz pek canlı değil gibi geldi bana. Program modunda istediğiniz kaliteye ulaşabileceğinizi düşünüyorum..

Ben yurtdışından 500TL aldım makinayı. Türkiyedeki tam fiyatını bilmiyorum ama araştırdığım kadarı ile 800-1100 TL arasında değiştiğini gördüm..

Benden bukadar 🙂 unutmadan menüsünen istediğiniz dil seçeneğini seçebilirsiniz. Türkçe dahil birçok dili desteklemekte..

Önceki İçerikE52 Yeni yazılım v034.001
Sonraki İçerikGarmin Nüvi 3760T
cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler