Dört yl oldu herhalde. Yalnış hatırlamıyorsam 2015 yılında almıştım telefonu. S7 Edge, S8, S9 Plus derken S6 hep yedek telefon olarak kalmaya devam etti. Bir ara şarj problemi yüzünden çekmecede bekledi.

Birkaç hafa önce tekrar S6 ya ihtiyaç duyuldu. Hemen çekmeceden telefon çıkartıldı, şarja konuldu. Enteresan bir şekilde problemsiz çalıştı… evet, çalıştı ama uzun sğre çalışamadı. Bir haftalık kullanımın ardından beyaz bayrak salladı ve gitti..

Problem neydi peki?
Telefon açılmıyor.. Daha açılmaya çalışırken resetleniyor ve tekrar başlıyordu.. Şarja koyduğumda, şarj %80 den başlıyor, %100 olunca ve açınca bir süre çalışıp sonra tekrar kapanıyordu..

Bu şekilde bir işime yaramıyor. Riske girip telefonu açayım dedim.. Biraz ugraşarak camı kırmadan açmayı başardım..

Elimde kırık S7 Edge vardı. S7 Edge nin pilini deneyeyim dedim. Baktım oluyor, telefon da çalışıor, 2550mAh den 3600mAh geçsek fena mı olur dimi? Ama hayaller ve gerçekler birbirini tutmadı..
S7 Edge pili biraz şişman kaldı.

Resimde gördüğünüz gibi bayag bi dışarı çıkıyor. Ben de S7 Edge oluyorsa S7 de olur dedim araştırdım ve S7 pili sipariş edip aldım.. Montaj yapmadan denedim. Sonuç aşağıdaki görüldüğü gibi.

Kasaya sıfır.. Kapak da oturuyor, fakat hafif şişkinlik yapıyordu. Maalesef kablosuz şarj ve NFC den feragat etmek gerekiyordu. Test ve denemeler bittikten sonra eski pili çıkartıp pil yatağını temizledim.

Daha önce başka bir telefonun ekranını yapıştırmak için çift taraflı bant almıştım 1 ve 2mm lik. 2 mm lik olandan birkaç parça keserek pil yatağına yapıştırdım.

İşte yeni pilimiz. Sözde orjinal. Ama nekadar orjinal zaman gösterecek.

İşte hepsi bukadar. Uzun süre yazmayınca, yazmayı daaaa resim çekmeyi de unutmuşuz.. Pili yapıştırdıktan sonraki kapak hazırlığı ve resimleri maalesef yok.

Genel olarak durumu soyleyeyim ve hatta göstereyim. Telefonun arkasında görünen alt ve üst kısımdaki soyulmalar telefonun kapağını sökmeye çalışırken oldu.

Resimde de görüldüğü gibi sim kısmında kapak sorunsuz otururken. Diğer tarafta hala pil yükseklik yapıyor… Sanırım çift kat bant yapmak gerekiyor..

Unutmadan. Kablosuz şarj ve NFC kısmını da paylaşayım.

Şu anda hala denemeler yapmaktayım. Menuden pil kısmına geldiğimde hala 2550mAh gösteriyor.. Pili full doldurdum. Şimdi boşaltıyorum. Bakalım durum ne olacak..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.