Orient TD-0900B

Bugün sizlere yeni aldığım Orient TD-0900B den biraz bahsedeceğim. Casio yu alırken bahsetmişimdir belki bir de takım elbise v.s. ile giymek için bir saat bakıyordum. Casio yu aldığım maazaya gittim. Satıcının kolunda bu saati gördüm ve çok beğendim..
Gördüğünüz gibi sadece beğenmedim aldım da. İsterseniz biraz saatten bahsedeyim.. Saat altın kaplama, altın derken sarı altın değıl de eski altınardan hafif bakır tarzı. Saat 100m kadar su geçirmiyor. En çok aradığım özelliklerden birisi de safir cam dı ki bu saatte de safir kristal cam mevcut.

Saat deri kayışlı. Kayış yapısı itibari ile farklı renklerde kayış kullanabilirsiniz. Orjinal kayışları dışında farklı kayışlarla da uyumlu olması sizi kayış sıkıntısından kurtarıyor.. Eğer sık kullanıyorsanız deri kayışlar genelde 1 sene kadar dayanıyor.

Saatte başka neler var? Alarm var, kronometre var, hesap makinesi var evet yalnış okumadınız hesap makinesi var. Hız hesaplayıcı var km, mil ve deniz mili olarak gösteriyor hızı. Birde döviz hesaplama var..

Karanlık ortamlar için fosfor da unutlmamış tabi.. Fosfor kısmı Casio kadar güçlü değil bunu da belirteyim..
Satıcı tarih kısmı tam otomatik değil 30 dan 1 e veya ayın 31 inden 1 ine el ile değiştirmek gerekiyor demişti. Bu ayı kendisi otomatik 1 ine aldı ama baklım önümüzdeki ay ne olacak

Saatin özellikleri
– Altın kaplama
– Deri kayış
– 100m Su geçirmez
– Safir kristal cam
– Kronometre
– Doviz donusturucu
– Hız hesaplayıcı
– Quartz
– Japon Malı

Fiyatı da 750TL belki daha güzel modeller de buluna bilirdi ama bilemiyorum, görür görmez beğendim, fazla da aramaım zaten.

23 Comments

Bir Cevap Yazın