Asus Transformer TF101 32GB

Dokunmatik telefonlardan sonra birde tablet dünyasına giriş yapayım dedim. Önceki yıllara bakış, tablet çeşitliliğindeki artış fiyatarı olumlu yönde etkiledi diyebiliriz. Ben de biraz bu durumdan faydalandım. 1-2 haftalık araştırma sürecinin ardından Asus Transformer TF101 de karar kıldım.

Araştırdığım modeller arasında Transformer Prime, Samsung 8,9 ich modeli de vardı.

Uzun süre Prime mı alsam diye düşündüm.. Fiyat klavyesi ile birlikte düşündüğümüzde ve özellik bakımından kıyasladığımızda uygundu, ama maalesef nette GPS, Resetleme, Ekran dalgalanması, Wi-Fi, donma gibi sorunlardan bahsediliyordu. Gerçi sorunların coğu çözülmüş. Sadece GPS sorununun kaldığı onun da tasarımdan kaynaklandığı soyleniyor. Arka kapağının metal olması sinyal kalitesini düşürüyormuş.

Neyse benı Prime den caydıran esas etken fiyat oldu diyebilirim, şimdilik kendimi fazla zorlamak istemedim.. Sıradaki Samsunga gelinceee.. 8.9 da microSD yoktu ve 16Gb hafıza vardı + klavye sistemi asustaki gibi değildi. Samsung mu TF101 mı diye tereddütte kaldığım kısım ise 3g destegiydi. Ama biraz düşününce artık nerdeyse heryerde Wi-Fi var. Okadar zor duruma düşersem telefon üzerinden hotspot ile yine tabletten internete girme imkanım vardı. İleride klavyesini de alma düşüncesiyle Asus TF101 de karar kıldım. ( Transfomer Prime – 620 Euro, Transformer TF101 –  430 Euro, Samsung P7300 8,9 3g – 460 Euro )

İsterseniz biz kutumuza dönelim ve kutudan ne çıkacak bakalım.

Yukarıdaki gibi bir kutu ile teslim alacaksınız.. Klavyeli versiyonunun kutusu da sanırım aynı boyutlarda.
kutu içinden Transformer TF 101, şarj aleti, usb kablosu çıkıyor. Bunun dışında 2-3 tane de kitapçık.

Transformer TF101

Kitapçıklar, şarj aleti, usb kablosu

Isterseniz biraz tabletten bahsedelim
ASUS Eee Pad Transformer’da 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli NVIDIA Tegra 2 işlemci kullanılmış. 1 GB RAM barındıran tablet 16 veya 32 GB’lık dahili depolama kapasite seçeneklerine sahip. Ben 32 GB’lık olanını aldım. 16GB versiyonu 50Euro daha ucuzdu. Cihazdaki microSD kart yuvası ise 32 GB’a kadar kart kullanmanıza izin veriyor. Stereo hoparlörler, 3.5 mm’lik kulaklık çıkışı, 802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 2.1+EDR, A2DP, miniHDMI portu, GPS, A-GPS, jiro sensörü, ivmeölçer gibi teknik özelliklere sahip olan bu tablette 5 megapiksel çözünürlüklü arka ve 1,2 megapiksel çözünürlüklü ön kamera yer alıyor. Ben Wi-Fİ desteklisini aldım. 3G li modeli de mevcut, Transformer TF101G adı ile satılıyor ve oldukça pahalı yaklaşık 510 Euro civarı bir fiyatı var. TF101 aldıgımda uzerınde android 3.x vardı. Şu anda Androidin ICS diye gecen 4.0.3 güncellemesi yüklü

5 Comments

Bir Cevap Yazın