Nokia E6 Türkçe Dil Yükleme

E6 da product code değiştirmeyi daha bulamadım. Telefonu da inglizce kullanmaktan sıkıldım. Birçok kişinin kullandığı ama benim şimdiye kadar kullanmadığım bir yöntemi denemeye karar verdim.
İsterseniz neler gerekli bir bakalım:
1- Nokia Data Package Manager Lite : Nokia Yazılımını indirecegimiz program.
2- Phoneix : Bu da nokia yazılımını yükleyeceğimiz program.

Eveeeeet liste bayağ bi kabarıkmış 😛 . Neyse biz kaldığımız yerden devam edelim. Yapmamız gerekenler oncelikle bu verdiğim yazılımları indirmek ve bilgisayarınıza kurmak! Ben Win7 x64 de denedim kullandım ve inglizce olan yazılımı türkçeye çevirdim.

Not : Yazılım yüklemek riskli bir iştir. Elektrik kesintisi, telefonunuzun pilinin bitmesi, bilgisayar ile telefon bağlantısının kopması veya yüklediğiniz yazılımın sorunlu olması v.b. nedenlerle telefonunuz açılmayabilir!!!!

Programları yüklediğinizi varsayıyorum. Maddeler halinde ilerleyelim bakalım..

1- Nokia Data Package Manager Lite Programını çalıştırıyoruz. Product type yazan yere RM-609 (*#0000# ile telefonunuzun türünü öğrenebilirsiniz) yazıp search tıklıyoruz.

2- RM-609 ile ilgili sonuçlar karşımıza geldi. Burdan türkçe versiyonlardan telefonunuza uygun olanını seçiyorsunuz (3) (White, Black gibi) ve Download a tıklıyorsunuz (4)
Burda önemli bir nokta daha var. Seçeceğiniz yazılım versiyonu telefonunuzla aynı veya telefonunuzun yazılımından yüksek olmalı!!!!! Telefonunuz v22 ve siz v21 yüklemeye çalışırsanız sorun yaşarsınız!

3- Dosyayı indirdik. Ama nereye? File/Preferences kısmından dosyanın kayıt yerini öğrenebilirsiniz.

Bizimkisi D sürücüsünde saklıymış

Mozilla FireFox da Resimleri daha yakından görmek için resme sağ tıklayıp Resme Bak  seçebilirsiniz..

32 Comments

Bir Cevap Yazın