18 Eylül 2021 Cumartesi

Nokia E6

Home Screan Anna ile degişiklik yaşamış. Görsel olarak fena değil fakat işlevsellik açısından E72 daha işlevseldi sanki. E72 de Home Screan da daha fazla oğe ekliyebiliyordunuz. 2 email, takvim olayları, wi-fi v.b. E6 da da aynı şeyleri ekleyebilirsiniz fakat sayfalara bölmeniz gerekiyor ki bu benim açımdan pek kullanışlı değil.

E6 da sayfa 3 kısma bölünmüş, yani 3 widget ekelyebiliyorsunuz. 3 ten fazla widget ekleyecekseniz 2 veya 3 fazla sayfaya ihtiyacınız olacaktır.

Menü Symbian Anna ile değişmiş. Klasik köşeli ikonların yerini iPhone tarzı oval ikonlar almış.
Menü geçişleri hızlı. Dokunmatik te artık gerçekten dokunmatik olmus. 5800 daki gibi basmatik değil.
Dokunmatik tepkisi başarılı ve kullandığım süre içinde pek sorun yaşamadım. Hatta bazen biraz fazla bile hassas kalabiliyor.

Gelelim bağlanılara.
USB, Wi-Fi, Bluetooth bağlantıları mevcut. Blackberry de beğendiğim bir özellik vardı. Eğer bulunduğunuz yerde tanımlı bir wifi noktası varsa telefon öncelikli olarak wifi bağlanıyor 2. tercihi şebekeden kullanıyordu. Aynı özellik E6 da da gelmiş. Limit aşımını düşünmenize gerek kalmadı anlayacağınız..

Hoşuma gitmeyen bir noktadan da bahsedeyim. Arama ve cevaplama. Aramalarda profil resmi kullanıyorsanız, aradığınız kişinin resmi yaklaşık 2sn gecikmeli geliyor. Aramayı cevaplayacaksanız ve telefon da cebinizdeyse yetmedi birde benim gibi sağ elinizi kullanıyorsanız dikkati olmanız lazım. Sensörleri kapatırsanız ekrankapanıyor ve doğal olarak kim arıyor göremiyorsunuz..

İkinci sevmediğim nokta bildirim ışığı. E72 de neredeyse deniz feneri gibiydi. Gece gündüz farketmez rahatlıkla görülüyordu. E6 zifiri karanlık olması gerekiyor bildirim ışığını farketmek için.

cuneyt
Elektronik okumuş, bakmış olmuyor Diş Hekimi olmuş. Ama teknolojiden birtürlü kopamamış

Related Articles

7 YORUMLAR

 1. duyduguma gore sony , ericson ile işbirligini bitirecekmis ve yeni modeller cikacakmis bende bu yuzden e6 almayi dusunuyorum umarim pisman olmam tessekkurler

  • Aslinda boyle bir soylenti uzun zamandir var, sonuc ne olurrrr zaman gosterecek.. E6 konusunda bence pisman olmazsiiz.. BlackBerry de dusunebilirasiniz, fakat uygulama ve GPS sistemi benim hosuma gitmiyor.

  • Arc hakkinda yorum yapamayacagim cunku kullanmadim ama Xperia Mini Pro (X10 Mini pro olani degil) Dusunebilirsin belki? 1GHz islemicisi var ve qwerty klavyeye sahip. Birde android.
   Ben klavye olmadan zorlaniyorum, arac kullanirken yada mesaj yazarken v.s. dokunmatik bana zor geliyor.

   Mini Pro TR de daha yok galiba, E6 ve arc mevcut, buyuk magazalara gidip ikisini de bi inceleyin, Arc da pil suresine dikkat edin. Genelde buyuk ekranlarda 1 gun dayanir pil..

   E6 dan memnun muyum diye sorarsaniz memnunum, int tarayici, flash destegi, internet kullanimi e72 ve oncesine gore cok gelismis ve sorunsuz kullanabiliyorum, e72 deki gibi yetersiz bellek v.s. hatalari almiyorum

   En iyisi dedigim gibi gidip elinize alin 2 cihazi da, kendiniz karar verin. Buyuk ekran dokunmatik biraz daha karizma duruyor sanki. Ama tus bana gore daha islevsel kiliyor telefonu..

 2. E6’yı 4 gün önce aldım çok güzel bir telefon symbian anna bekleğimden hızlı çıktı dokunmatiği ise eski nokialardan çok daha iyi

  • Ben de almadan once bayag bi model baktim ama E72 den sonra Yine E serisine devam etmeye karar verdim. Tus benim icin olmazsa olmazlardan diyebilirim.. Bu da e6 almamdaki onemli bir etken.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -spot_img

En Son Gönderılenler