Amatör, kullanımı kolay, malum büyüklerimiz de kullanacak ekranı büyük, olmuşken de kaliteli bir makine olsun dedim. Fazla birsey istemedim herhalde 🙂 sonunda ixus 200 is de karar kıldım..

Ixus 200 is canonun ilk dokunmatik ekrana sahip modeli. Makine enteresan bir özelliğe de sahi ( Touch Auto Focus ) Ekra üzerine dokunarak istediğiniz objeye odaklama yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayriyeten yüz tanıma, kapalı göz uyarısı gibi özellikler de mevcut..

12 Megapixel , 4000×3000 max çözünürlülüğe, f2,8 geniş açı bir merceğe, 3.0″ ekrana  sahip. Wide Screen fotoğraf ve video çekebilir, HDMI çıkışı ile televizyona bağlantı kurabilirsiniz.

1000mAH pil ile 250 adet resim çekebilirsiniz (Denedim),  Makine ile birlikte HDMI, AV kablo, CD, kullanım klavuzu, şarj makinası, kol askısı verilmekte (Bisey unutmadım umarım 🙂 ) . Maalesef SD kart verilmiyor. SD ve SDHC lartları Ixus 200is kullanabilirsiniz

Çekim Kalitesine gelince
Malum zevkler renkler tartışılmaz 🙂 ama AUTO modda resimler biraz daha beyaz pek canlı değil gibi geldi bana. Program modunda istediğiniz kaliteye ulaşabileceğinizi düşünüyorum..

Ben yurtdışından 500TL aldım makinayı. Türkiyedeki tam fiyatını bilmiyorum ama araştırdığım kadarı ile 800-1100 TL arasında değiştiğini gördüm..

Benden bukadar 🙂 unutmadan menüsünen istediğiniz dil seçeneğini seçebilirsiniz. Türkçe dahil birçok dili desteklemekte..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.