Nokia 5800 XpressMusic yeni firmware v20

5800Telefon türkiyede yeni çıktı, eğer son versiyonu yüklü bir model kullanıyorsanız büyük ihtimal sorun yaşamazsınız, ama eski versiyonunu kullanıyorsanız v10, v11 yakında bazı hataları farkedersiniz…

Ben yaklaşık bir hafta önce aldım, üzerinde v11.0.008 yüklüydü. Genel olarak bir sorunla karşılaşmadım taki radyo dinlemeye başlayana kadar. Radyoyu açtıktan bir 10-15 dak sonra alet neredeyse kilitleniyordu. Tam olarak anlatayım isterseniz. Radyoyu açıyorsunuz, kulaklıktan dinliyorsunuz yaklaşık 1 dak sonra tel kilidi devreye giriyor ( herşery normal ). 10-15 dakika sonra kulaklık kumandasından kanal değiştirmeye çalışıyorsunuz, ama nedense kanallar değişmiyor hiçbir işlem yapılamıyor. Hemen telefonun tuş kilidini açıyorsunuz, ana ekran karşınızda ( yine normal ). Ama radyoya girince nedense tuşlar kilitli görünüyor işlem yapılamıyor, Tuş kilidini açınca, ekran kararıyor ve yine işlem yapılamıyor, mecburen kapatıp açmak gerekiyor telefonu.

Dün yeni versiyonun çıktığını gördüm ve hemen indirdim, ilk denemelerimde sorun yaşamadım radyoda v.s. 15dak dan uzun deneme fırsatım olmadı.

Peki yeni versiyonda neler var farklı olarak?

v20.0.0.12 nin v10.0.10 ve 11.0.08.112.01 dan farkları

Genel Değişilikler
– İnternetten daha hızlı veri indirme..
– Daha hızlı tpuc-screan girişleri
– Ön paneldeki kamerayı aktif edebilme.
– Dictionary, sözlük eklentisi
– Uygulamagüncelleştirici, Apl. Update eklentisi
– Genel çalışma daha hızlı ve daha düzgün, menüde, uygulama giriş çıkışlarında, galeride hızlanma farkediliyor
– Flash/FLV desteği ile internet ve YouTube de iyileştirme
– Ana ekranda çıkan Search sekmesi artık bütün telefon içinde arama yapabiliyor.
– Fotoğraflara özel efektler eklenebiliyor

Genel olarak farklar bunlar

56 Comments

Bir Cevap Yazın