USB Wireless sinyalini kuvvetlendirme

Elimde bir adet CNet USB Wireless vardı, kardeşim kirasında kullanmak için almış ama sinyal zayıf olduğu için birtürlü bağlantı kuramamış. Burada devreye ben giriyorum tabi 🙂 . Daha önce LinkSYS de kullandığım sistemin bir benzerini USB Wirelles de de denemeye karar verdim ve sonuç inanılmaz diyebilirim..

Kullandığım USB Wireless CWD-854

Peki neler gerekli?
-USB Wirelless
-Bir adet tel süzgeç ( Makarna mı yapacağız demeyin 🙂 )
-USB Uzatma kablosu
-Biraz Elektrik bandı

Önce tel süzgecimizi alıyoruz. Migrosta 8 YTL ye bulabilirsiniz ( Pazarlarda belki daha da ucuza bulabilirsiniz ). Süzgecin tam ortasından USB uzatma kablusunun uc kısmının girebileceği kadar bir yer açıyoruz ( 3m USB kablosu 4-5 YTL civarı) . Süzgecin dış kısmından USB kablosunu, iç kısmından da USB Wirelles i bağlıyoruz. Sabit durması için elektrik bandı ile etraflarını çevreliyoruz. Son olarak da bilgisayarımıza bağlıyoruz 🙂 işlem bukadar.. Peki neye benziyor? işte..


Peki nekadar etkili?
Önceden kullanılan wirelles kartı ve sonuçları

Bağlantı hızı aşağıdaki gibi. Denemeyi USB Wireless ile de denedim sonuç aynısı hatta biraz daha kötüydü de diyebilirim. Bağlantı sık sık kesiliyordu ve çalışmak gerçekten cok zordu, imkansız da diyebiliriz.

Süzgeç kullanımından sonra sonuçlar şaşırtıcı. Hem sinyal seviyesinde artış var hem de daha fazla Wi-Fi sinyali buluyor. ( Bağlanmaya çalıştığımız sinyal adalar )

Sonuçlar ortada. Maliyet 12-13 YTL ( USB Wifinizin olduğunu varsayıyorum.. )
Kolay gelsin..

14 Comments

Bir Cevap Yazın